Неділя, 24.11.2024, 16:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Ульяновская ОШ I-IIIступеней

Форма входу

Методичні розробки вчителів

Головна » Файли » Шкільні свята » Предметні

Усний журнал "Безпечний Інтернет"
16.02.2012, 21:46
Улянівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Амвросіївської районної ради Донецької області
Усний журнал
 Безпечний Інтернет
Сторінка 1
 Новини
 7 лютого 2012 року в Україні проводиться День безпечного Інтернету. Компанія проходить в підтримку Європейського Дня безпечного Інтернету та покликана привернути увагу суспільства до цієї проблеми, розказати батькам про ті ризики, на які можуть потрапити діти та підлітки в Інтернеті, та як захистити себе від цих ризиків.
 Сторінка 2
 Що таке Інтернет?
Всесвітня мережа Інтернет є однією з найпотужніших глобальних мереж, яка об’єднує комп’ютери, розташовані у всьому світі. Сьогодні значна частина людей світу е уявляє свого життя без використання Інтернету і кількість користувачів всесвітньої мережі стрімко зростає. Вже у найближчий час важко буде знайти родину, установу, організацію, для яких використання Інтернету не стало нормою повсякденного життя, як електричне живлення, літак, телевізор, мобільний телефон тощо. За допомогою Інтернету можна навчатися,відшукувати дані про людей, події, товари, послуги, читати та замовляти потрібні книжки, відео, музику, фото та чимало іншого. Можливості та послуги мережі постійно розширюються.
Сторінка 3
 Безпека в Інтернеті
Інтернет пропонує дітям і молоді фантастичні можливості для дослідження, зв'язку та творчості в онлайні. Однак із використанням Інтернету пов’язані певні ризики. Зокрема, це вікно у світ, який також належить дорослим і містить матеріали, що не підходять для дітей.В наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету, та мобільних телефонів, а школярі, моливо, і не розуміють, як без цього жив світ 20-25 років тому. Отже, Інтернет – перспективний сектор економіки, який швидко розвивається. Мережа стає більш демократичною, відкритою для великої кількості думок та публікацій. Існують загальні небезпеки, які несе Інтернет:віруси, хробаки, спами та чорний маркетинг . Основними небезпеками для дітей в Інтернеті є доступ до дорослих сайтів які несуть інформацію, яка може негативно вплинути на здоров’я та життя. На теренах України діти часто використовуються для виготовлення дитячої порнографії. Також є багато інших проблем, які можна попередити, навчивши дітей правильно користуватися Інтернетом. Останнім часом поліція західних країн пов’язує пограбування квартир та шантаж з тим, що діти чи підлітки, спілкуючись з невідомими по Інтернету, повідомляють про себе та родичів таку інформацію, яку потім легко використовують злодії.
 Сторінка 4
 Безпечне використання Інтернету дітьми різного віку
 Від 7 до 9 років Діти молодшого шкільного віку використовують Інтернет не лише вдома, а й у друзів та у школі. Батьки мають виробити відповідні правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми. Діти віком від 7 до 9 років вже можуть розуміти побачене. Однак вони не вміють користуватися матеріалом, який пропонує Інтернет, зокрема матеріалом (зображеннями, текстами або звуками), який не відповідає їхнім віковим особливостям. Розповіді про це та пояснення різних речей, з якими діти можуть зіштовхнутися в Інтернеті, допоможуть їм стати відповідальними і спроможними працювати самостійно і безпечно в онлайні.
 Від 10 до 12 років Школярі, можливо, вже знають, як використовувати Інтернет у різних цілях. Батьки можуть підтримати свою дитину, ознайомившись із сайтами, якими користуються їхні діти відома, дізнатися про їхнє хобі або інші інтереси, пов’язані з мережею. Дорослі можуть також використовувати Інтернет для планування певних подій, які стосуються всієї сім’ї. Це дає змогу батькам і дітям обговорювати сайти, які є надійними і заслуговують на довіру, а також де можна знайти достовірну та якісну інформацію. Діти у віці від 10 до 12 років все ще потребують контролю з боку батьків, а також мають дотримуватись правил використання Інтернету. Однак деякі діти можуть порушувати правила й уникати нагляду батьків, якщо вони вважатимуть, що їх занадто обмежують або не задовольняють їхні потреби.
 Від 13 до 15 років Для дітей у цьому віці Інтернет стає частиною їхнього життя. Вони знайомляться з новими людьми і проводять чимало часу в онлайні, шукають необхідну інформацію, яка має відношення до їхньої шкільної роботи або відповідає їхнім інтересам. Завдяки більш високому рівню грамотності це відкриває багато можливостей використання Інтернету. Іноді батькам важко дізнатися про те, що роблять їхні діти в онлайні. У цьому віці діти також йдуть на ризик і випробовують свої можливості — технічні обмеження і заборони можуть не бути ефективним шляхом підвищення безпеки в онлайні. 13-15-річні діти можуть тримати у секреті те, що вони роблять в Інтернеті, особливо якщо батьки раніше не цікавилися, як їхня дитина використовує мережу. Тому важливим є відкрите спілкування і зацікавленість батьків у тому, що робить дитина в Інтернеті. Діти у віці від 13 до 15 років, як і раніше, повинні дотримуватися встановлених правил використання Інтернету.
 Сторінка 5
Неприємності в мережі
Віруси, хробаки та троянці Віруси та хробаки є небезпечними програмами, які можуть поширюватися через електронну пошту або веб-сторінки. Віруси можуть пошкодити файли або програмне забезпечення, що міститься на комп’ютері. Хробаки розповсюджуються швидше за віруси безпосередньо з одного комп’ютера на інший. Наприклад, хробак електронної пошти може сам відправляти себе на всі адреси електронної пошти в адресній книзі користувача. Інтернет-хробаки шукають підключені до Інтернету комп’ютери, які не містять найостанніших оновлень безпеки. Троянські коні, або троянці, — це небезпечні програми, які створені так, щоб виглядати безневинними, наприклад, як гра. Після активації вони можуть пошкодити файли без відома користувача. Хакери та зломщики Хакери та зломщики — це терміни, які використовують для людей, які зламують та проникають у системи даних. Вони можуть проникнути через Інтернет у незахищений комп’ютер і зловживати їм, вкрасти або скопіювати файли та використовувати їх для незаконної діяльності. Найкращим способом захисту комп’ютера від зломів і проникнень є використання брандмауера та регулярне оновлення операційної системи. Небажаний вміст в Інтернеті Небажана маса електронних повідомлень відома як небажана пошта, або спам. Вона перенавантажує системи електронної пошти і може заблокувати поштові скриньки. Як інструмент для відправки небажаної пошти інколи використовують хробаків електронної пошти.
 П’ять правил використання електронної пошти:
1Ніколи не відкривайте підозрілі повідомлення або вкладення електронної пошти, що надійшли від людей, яких ви не знаєте. Натомість відразу видаляйте їх, вибравши відповідну команду в меню повідомлення.
2 Ніколи не відповідайте на небажану пошту.
3. Використовуйте фільтр спаму свого провайдера інтернет-послуг або програми електронної пошти (якщо він є).
4. Використовуйте нову або родинну адресу електронної пошти для запитів в Інтернеті, форумів тощо.
5. Ніколи не пересилайте «ланцюгові» повідомлення електронної пошти. Видаляйте їх одразу після надходження
Сторінка 6
Підказки з безпеки
Ось кілька підказок для підлітків: ü Не спілкуйтеся з незнайомцями ü Не погоджуватися зустрічатися зі своїм онлайновим другом ü Не давати про себе інформацію по електронній пошті, дошках оголошень, а також при участі в онлайнових конкурсах ü Не завантажувати програму, музику або файли без дозволу батьків ü Навчитися відповідальному та етичному поводженню в онлайні ü Перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж консультуватися з батьками.
 Сторінка 7
 Вікторина
1 Які загрози чекають підлітків в Інтернеті?
2 Як захистити себе від ризиків в Інтернеті?
3 Що ви знаєте про безпечну веб-країну «Онляндію»?
 4 Яку користь приносить Інтернет?
 5 Назвіть правила використання електронної пошти.
6 Чи повинні батьки контролювати ваш час в Інтернеті?
7 Чи хотіли би ви щоб батьки знали які сайти ви відвідуєте?
Категорія: Предметні | Додав: ulyanschool
Переглядів: 2009 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Поиск

Copyright I.Globenko © 2024
Конструктор сайтів - uCoz