Усі ми хочемо бачити дитину розумною,сильною,здоровою. Сьогодні збереження фізичного і психологічного здоров’я дитини, сприяння її гармонійній особистісній та соціальній адаптації – головна проблема роботи педагогічних колективів шкіл. Проблема здоров’я дітей нині стоїть настільки гостро ,що ми повинні поставити запитання : що для нас важливіше – фізичне здоров’я дітей чи освіченість ? Навчальні навантаження зараз нелегкі. Діти засвоюють великий обсяг інформації . Педагогічний колектив занепокоєний стрімким погіршенням стану фізичного та розумового розвитку дітей тому розробив свою програму «Школа сприяння здоров’ю» ,яка має свою мету і завдання.
Змістом освітнього процесу в школі є життя дітей, в якому вони дорослішають ,розвиваються і формуються як особистості. Стратегічна мета школи : навчити дітей жити у світі , який постійно змінюється . Головними напрямами роботи школи є:
- індивідуально-особистісний підхід до дитини;
- оздоровлення і розвиток кожного учня;
- прищеплення дітям навичок і потреб здорового способу життя;
- удосконалення системи роботи школи щодо збереження та зміцнення здоров’я учнів;
- формування у школярів навичок прийняття самостійних рішень щодо підтримки та зміцнення здоров’я;
- виховання у дітей відповідального ставлення до власного здоров’я , як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.
Питання реалізації шкільної Програми « ШКОЛА СПРИЯННЯ ЗДОРОВ’Я» на постійному контролі адміністрації школи : заслуховуються на засіданнях педагогічних рад , на нарадах при директорі .
Вся робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію Програми.
Класні кімнати у школі оформленні відповідно санітарно-гігієнічним вимогам. .Освітлення у класних кімнатах - комбіноване, природне та штучне ; меблі відповідають зросту дітей.
Для учнів початкових класів створені ігрові куточки , настільні ігри ; постійно проводяться фізкультхвилинки , валеопаузи ; у класах є «Куточки здоров’я»; ведуться листи рухової активності протягом тижня .
Найбільш розповсюдженим видом укріплення та зміцнення здоров’я дітей , збільшення сили , спритності , витривалості є робота в позаурочний час : постійно проводяться шкільні змагання та олімпіади « Страна спортляндія» (естафетні змагання), «Вот які ми – підлітки ХХІ віку», змагання по Настільному тенісу , по волейболу,по футболу ; День Здоров’я ; діти беруть участь у спортивних районних змаганнях .
З метою попередження випадків дитячого травматизму до відома кожного учня та батьків доводяться : «Пам’ятка з попередження всіх видів дитячого травматизму» ; діти мають « Схему безпечного руху до школи та зі школи» . У школі викладаються предмети : «Основи здоров’я», «Основи медичних знань» , «Захист Вітчизни» , які є складовою комплексної програми попередження дитячого травматизму.
З метою пропагування здорового способу життя , формування ціннісного ставлення до свого фізичного та психологічного здоров’я у нашому закладі проводяться різні виховні заходи : виховні години «Корисна їжа і здоров’я», « Про красу і здоров’я» , «Дотримання особистої гігієни – основа здорового способу життя» , «Обережно,зелений змій» , «СНІД – смертельна загроза людству» і т.д. ; бесіди « Гігієна та режим школяра» , « Від чого залежить здоров’я» , «Як запобігти кишковим інфекціям» , « Про шкідливість надмірного захоплення комп’ютерними іграми» , «Як загартувати організм взимку» і т. д. ; бесіди з профілактики захворювання на грип , отруєння грибами , рослинами та їх насінням « Тихе,але небезпечне полювання» ; перегляд фільму « Обережно скутер!» ; тиждень з безпеки життєдіяльності , противопожежної безпеки ; проведення інструктажів « Правила поведінки під час канікул» ; виставки плакатів малюнків «За здоровий спосіб життя».
Шкільний бібліотекар постійно організовує виставки плакатів , журналів , книг присвячених вихованню та пропагуванню здорового способу життя з метою : ознайомлення з історією виникнення й поширення шкідливих звичок у суспільстві , аналізу проблеми відношення суспільства до свого здоров’я , розвивати вміння самостійно дбати про здоровий стан свого організму .
Силами колективу школи та спонсорів у нашому навчальному закладі була облаштована шкільна їдальня , яка розрахована на сорок посадочних місць . Їдальня обладнана : електричною плитою , холодильником , посудом для готування їжі , бойлером , рукомийниками . Діти отримують постійне харчування , згідно вимогам СЕС . Класними керівниками ведуться співбесіди з батьками та учнями щодо залучення більшості дітей до харчування у шкільній їдальні .
Наша школа і надалі буде працювати в напрямі сприяння здоров’ю дітей . Інформація про виховні заходи будуть постійно додаватися .
подготовила Зюзя Н.А. –учитель физкультуры